Těžký život copywritera

Včera jsem se zúčastnil v Node5 workshopu "Copywriterský Simulátor" od H1.cz, který měl zájemcům ukázat, že copywriting není jenom tak nějaké psaní textíků, ale tvrdá a náročná práce. Jako ostřílený programátor jsem samozřejmě nemohl odolat a šel jsem si vyzkoušet, jak si s "měkčími" texty určenými pro lidskou spotřebu poradím.

Naším úkolem bylo na základě nejasného zadání a v časovém presu (90 minut) vyvořit kampaň v rozsahu 10 facebookových statusů a jeden direct mail. Já jsem měl konkrétně zadání od Starorežná Distilleries na podporu alkoholu "Stará Myslivecká". Jako že to není jenom chlast pro dědky v podniku 4. cenové skupiny, ale vlastně kvalitní stylové pití vhodné i pro mladé vysokoškoláky. Jak jsem se s tím popral? Posuďte sami:

Statusy

Listí sice opadává, ale dobrá nálada opadnout nemusí. Poctivé podzimní pití povzbudí a pobaví.

Co dělat, když se venku ochladilo? Topení je pro děcka! Chlapi si vypijou co?

Ne všechno je tak, jak se jeví. Nelidské praktiky v lidové republice, vláda nevládne, a Stará Myslivecká není pro starý!

Sametová revoluce v roce 2013! Starorežná uvádí na trh Stařenou Starou Mysliveckou se základem z francouzského koňaku. Jemná a vyzrálá chuť potěší v neklidné době.

Jde vám hlavně o trofeje? Nasazujete parohy a sbíráte zářezy na pažbě? Tak proč ne se Starou Mysliveckou?
* Vizuál: "Frajer zve roštěnku na panáka"

Bylinné likéry jsou opět in a Stará Myslivevká nejvíc!
* Vizuál: "Láhev Becherovky a ožralec s hlavou na křivo, dělník natírá rakev fernetem, jagermeister a vedle něj pitomně se tvářící jelen (to jsem z toho jelen). Černobíle. Pod tím frejer mysliveček s pírkem a láhví Staré myslivecké"

Pytláctví se nevyplácí. Ulovte si jelena s námi, legálně a bez rizika
* Vizuál: Fotká v novinách, reakce na nedávnou událost, chlapa s flintou odvádí policie
* Koncept: Chlastací soutěž po hospodách, SM tým rozdává panáky, na baru za 3 panáky plyšový jelen.

Stařená Stará Myslivecká. Francouzský koňak a české bylinky. Něžná a drsná zároveň - ideální pro romantický večer.

Dřív jsem byl fakt guma
kalil jsem jen ruma
dnes už větší frajer jsem
napájím se myslivcem

Voila, už je to tady. Koňak a bylinky. Stará myslivecká bourá bariéry - jazykové i společenské.
* Vizuál: Elegantní dáma na bále s opérkovaným myslivečkem v zeleném sáčku

Mail

Obdarujte nevděčníky!

Také už sháníte dárky? Lepší dříve, než pozdě. Každému z rodiny a přátel vymyslet něco vhodného a originálního, to zabere čas. Navíc obdarovaní jsou stvoření nevděčná. Dekorační předměty odmítají, oblečení jim nesedí, a na seskok padákem nemají dost odvahy.

Nenamáhejte se víc, než je nutné. Darujte svým blízkým alkohol! Využití se pro něj najde vždy a potěší bez výjimky. Navíc teď máte možnost darovat alkohol stylový a originální. Víno, bourbon a dámské likéry, to dnes už nikoho nepřekvapí. Ale Stařená Stará Myslivecká, nepravděpodobný high society remix staré klasiky, ta vyrazí dech každému. Navíc ve speciálním vánočním balení za super cenu!

Objednávejte na eshopu

Hodnocení

V zásadě mi bylo řečeno, že je to docela vtipný, ale chybí tomu call to action a také spousta těch statusů je přiliš radikální a nekorektní. Kariéra copywritera na mě teda asi nečeká, ale je fakt, že jsem se u toho docela dobře pobavil :)
Subscribe

* indicates required

No comments:

Post a Comment